Lizart121

Kde sehnat pet skunka?

Dobrý den, lze v ČR sehnat mládě pet skunka, které je ochočené a „odchované na láhvi“? Vím o jedné chovatece na Slovensku a v Německu, ale není nějaký opravdový chovatel i v ČR? Opravdový píšu proto, protože někteří „chovatelé“ nabízejí pet skunky a přitom jsou to skunkové chovaní tak, že potom nejsou ochočení jako praví pet skunkové (jsou kousaví, nenechají se brát do rukou, atd.). Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
beer

Tak s tímto nemám žádné zkušenosti, našel jsem ale toto, viz diskuzi počínaje uživatelkou Yasmin:
http://www.klub­chovatelu.cz/se­ekorcina-pidizoo-t934-20.html
Snad ti to pomůže..
Doplňuji:
Stejně tak jako chovatelka v diskuzi si myslím, že na žádného „pet“ skunka se ale nebudeš moci stejně spolehnout. I když bude odchován z lahve, stejně je to pořád skunk.. Hlavně budeš muset nejdříve na veterině nechat skunkovi odstranit pachové žlázy, aby nebyly problémy jestě větší )) Co se týče obstarání zvířte, chovatelka se zmiňuje o třech solidních chovatelích v ČR a má tam i svoji mail adresu.
Vet.praxe

Další odpovědi
anonym

Pet znamená znamená něco jako hračka. V podstatě každé mládě, které je odmala odebrané matce a uměle odchováno, se dá ochočit.
Záměrně ale takto „odchovávat“ zvířata původem z přírody, tedy žádné domestikanty, kteří po několik desítek tisíc let žijí v blízkosti člověka , to mi připadá zvrácené. Móda je móda a té je třeba vyhovět, tak jako poptávce.
Jestli ti to připadá v pořádku…
Doplňuji:
Také je třeba si pořídit skunka a nechat mu odoperovat pachové žlázy aby dojem byl úplný!