Marvan

Kde sehnat manuální práce na léto

Dobrý den,

kde sháníte (nebo pokud už nejste teen ageři) jste sháněli manuální práce v létě. Mám na mysli takové ty práce na pár dní, prachy na ruku nic závazného.

Vím, že spousta mých kamarádů v mynulách létech na takové práce chodili (jako třeba mytí trubek z lešení nebo stavění festivalového pódia) ale já takovou letní partii nikdy nesehnal.

Prosím poraďte

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by tě bavila práce na čerstvém vzduchu v hezké přírodě,v ovoc­nářských oblastech celé prázdniny sklízí ovoce.S farmářem se dohodneš snadno i o placení.Vět­šinou se platí 50–60kč/hod nebo podle váhy a druhu načesaného ovoce.V Jižních Čechách to můžeš zkusit v oblasti od Vodňan po Lhenice…:D

Další odpovědi
Michal Kole

Podle nového zákona od roku 2011 musí být na vše smlouva

Dřív stačilo jít na staveniště za kápem a zeptat se zda nepotřebují s něčím helpnout.

Dnes musíš do nějaké pracovní agentury nebo obcházet zaměstnavatele sám

Úřad práce bohužel brigády nedává.

honza19hk

jestli chceš na stavbu,musíš se na nich zeptat.na velký staveniště tě asi nevezmou,ale na nějakou stavbu rodinnýho baráku,garáže apod asi ano.

Michale ,ty si myslíš že na stavbách je brigáda na smlouvu?? na velkých ano ale na menších jsem to ještě neviděl,a to na stavbách dělám denně.Stavbyvedoucí chce pouze to,že jsi pojištěný,kdyby se něco stalo.