Pavel1212

Kde se ztrácí sníh, když mrzne?

Momentálně je v našem městě denně okolo –8 st. C, a mě by zajímalo, kde se ten sníh z těch chodníků tak rychle ztrácí.

Nejlepší odpověď
standa

Může za to jev zvaný SUBLIMACE… více ve zdroji níže
Doplňuji:
To Homer:

Otázka zněla „-8 st.“, tak v těchto teplotách „sůl“ nefunguje jak popisujete.

No a mechanické odstraňování sněhu jsem v tomto čistě ´fyzikálním´ případě neuvažoval.

Zdroj: http://fyzmatik­.pise.cz/98608-sublimace.html

Další odpovědi
HOMER

To bude způsobené solením.Sůl totiž led rozpouští díky své schopnosti pohlcovat vodu a snižovat tak bod mrazu…
hmm.nemyslím si stando,že by sublimace tak rychle odstranila sníh z chodníku,navíc on se ten sníh zas tak rychle neztrácí!Alespoň ne sám od sebe,vždy za jeho rychlým odstraněním stojí člověk,nebo vyšší teplota.

pazuza

Standa má podle mě pravdu, a Homer taky, protože suplimace díky soli může probíhat rychleji…a vypařuje se všechno za všech teplot, jen jinou rychlostí..Ale opravte mi to, nic není na 100%.