Nechápavé

Kde se vzalo slovo věta? Dříve bývala sada.

:)

Nejlepší odpověď
annas

V oblasti jazyka se nedovíme, kde a zpravidla kdy se které slovo vzalo. Někdo je vytvořil, převzali je další. Etymologové jen uvažují, z čeho dané slovo mohlo vzniknout.

Sada byl starý název pro větu. Uvádí je v 19. století obrozenci. Sada je překlad německého Satz, v angličtině set = něco položit, postavit, dát dohromady atd.

Věta je staročeské slovo od slovesa větit = mluvením něco sdělit, něco od někoho vymoct, mluvit atd.

Podle Machkova Etymologického slovníku.

Další odpovědi
anonym

WTF?