Cohen

Kde se vzalo psani 50 000 na 50k ??

Nejlepší odpověď
quentos

Zkracování nejen 50 000 na „50k“, ale jakéhokoli tisíce na „k“ pochází od předpony „kilo-“, která sama znamená „tisíc“.

Zdroj: https://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2007­1010170543AA0Af2T

Další odpovědi
Pepa25

To je z americké posedlosti zkratkami, zde konkrétně viz quentos (k=kilo, tisíc) …

To už nepamatujete „problém Y2K“ ?

Mapel

Prostě použítí jednotek SI volně aplikované do běžného života.

Magix.cz

Stejně často se používá předpona mega… nic nového pod Sluncem :)