štamgast

Kde se vzalo pro smegma označení sýr?

Před časem jsem narazil na netu na spojení „čerstvý sýr zpod předkožky“. Tak jsem zapátral a zjistil jsem, že to je lidové označení pro bílý výměšek smegma. Kdo tohle vymyslel? Mně osobně se z toho zvedá kufr.

Nejlepší odpověď
annas

U tohoto a podobných dotazů se nedovíte, kdo vymyslel.

Vždy má sloo význam základní a n podle podobnosti nebo vnitřní souvislosti vznikají významy přenesené.

Smegma – „lidově též sýr za ráfkem. Nechutnost tohoto sousloví asi nezmírní fakt, že se nejedná o čistě mužskou záležitost. Tvoří se na pohlavních orgánech obou pohlaví nejen u lidí, ale i u většiny savců. “
ne

Tento lidový název patří určitě mezi jedno z nechutných přenesených pojmenování.

http://g.cz/7-nechutnych-telesnych-hmot-bez-nich-bychom-neprezili

Další odpovědi
Agneta

Aha, tak „výměšek smegma“… je zrovna takový hloupý výmysl, jako „velmi jedovatý výměšek z klitorisu“ – na který věří v Orientu (proto obřízka):DDD