štamgast

Kde se vzalo označení bedna pro televizi?

Nejlepší odpověď
annas

Kde se toto pojmenování vzalo, se nedovíme. Někdo je poprve vyslovil a rozšířilo se.

Co je bedna – dřevěný obal , něco se v něm ukrývá. Od tohoto významu vzniklo až hanlivé pojmenování, např pro dům s rovnou střechou, pro televizi – připomínají tvarem bednu, také něco ukrýrvají …

Další odpovědi
Nerevarin

Copak, že bys nepamatoval starý velký dřevěný krabice s obrazovkou?:)

www

Zcela první televizory byly obrovskou bednou s nepoměrně menší, až malinkou obrazovkou. Odtud ten lidový název.
Zkušenost
Doplňuji:
Dnes člověk kupuje televizi, poněvadž ta obrovská a dnes zbytečná bedna plná překonaných elektronek ap. tam již nemusí být. No a někde to slovo zkrátka, hlavně mezi staršími v různých oblastech, zůstalo dodnes.

Michal Kole

protože v historii skutečně televize bedna byla.

Nebyl tam LCD/plazma panel, ale elektronka, která byla hodně dozadu a TV nějaká větší cca 50 byla zhruba třičtvrtě metru hloubku

honza19hk

název bedna je podle tvaru telky,jestli si pamatuješ dřevěný tesly nebo rubína tak ten název je odvozen z jejich tvaru.
Dneska říkat plasmovce bedna už moc ideální není.

nápad

Karel Peterka zpívá........­...televize byla bedna,ale dnes je placatá…,z toho je myslím více méně jasné..,pokud ne,doporučuji navštívit technický muzeum a podívat se