annas

Kde se vzal zelený vodník?

„Na topole pod jezerem seděl vodník podvečerem…“, jistě víte, kdo je autorem veršů. Všichni známe obrázek vykotlané vrby, na níž sedí shrbená postavička ve fráčku, pokuřuje a zadumaně shlíží. Kdy se u nás zabydlel?

Nejlepší odpověď
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vod­n%C3%ADk
našla jsem toho hodně,ale to by jste četla celou noc tak aspon něco

Další odpovědi
panenka

Já si myslím že postavička zeleného vodníka se u nás zabydlela v době kdy se o něm začalo psát v pohádkách.Vodník se zabydlel v srdcích čtenářů a bez něho si myslím že by ani pohádky existovat nemohly.

verka

Bytost varující před nebezpečím vody tady je asi tak dlouho jako lidstvo.

BIGFOOT

Zelenej? zezelenal vztekem, že má málo hrníčků na dušičky.BIGFOOT.

elektrikář

Nejspíš co je viděl a nakreslil pan Lada to je zřejmně jeho obrázek.

kapka

Tu báseň znám jinak: Na to pole nad jezerem vyjel vodník s buldozerem…:-D

annas

Kapko, moderní úprava Erbenova Vodníka.