kde se vzal pojem berou tě roupy?

Nejlepší odpověď
quentos

roup dětský je parazit, parazitující v konečníku. Podobnost jasná – když někdo nemá co dělat, škrábe se v zadnici, a když má skutečné roupy, tedy tyto parazity, tak taky.

Podobná otázka zodpovězena zde – význam stejný:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-vecer-co-znamena-4

Další odpovědi
hanulka11

Vymýšlí nesmysly, neví co by těká ,z místa na místo . Jako když má svědění…roupy

Miroslavst

To nevím, ale znám to.

quentos

zajímavá by byla otázka pravopisu tohoto idiomu. Roup – parazit – je živý; neměli by tedy člověka brát správně roupI s měkkým?

Možná naopak roupy metaforicky – tedy nuda, nicnedělání – se píšou s tvrdým právě pro odlišení od skutečných parazitů. Těžko říct.

anonym

ne Quentosi mě berou roupy s tvrdým y