quentos

Kde se vzal název „slim case“ pro tenkou krabičku na CD?

Tušíte někdo? Je totiž absolutně nelogický. „Slim“ /„štíhlý“/ se odpradávna používá jen pro lidi. Jeden z mých žáků nadhodil, že by to mohl být ujavší se chybný překlad odněkud z Číny ;{)>

Nejlepší odpověď
led

Ja to jednoduché, pri predvádzaní krabičky niektorý z prítomných mužov vykríkol: „tá je ale štíhla“. Nevedno, či myslel modelku, alebo krabičku, ale chytili sa toho hneď reklamní agenti a názov bol na svete :)
PS:
Nehľadajte logiku v názvoch produktov, málokedy tam je. Väčšinou ide o ľahkú zapamätovatelnosť. Veď predstavte si názov:
„Tenká krabička z tvrdeného Polyvinilchloridu pre jeden compact disc“. O čo lepšie znie:„Slim case“

Další odpovědi
geoorg

Slovem „slim“ je označen i Playstation 2 v aktuální verzi. Původně byl mnohem větší.

Děda Louda

Mnohým zase v minulém roce ti štíhláci sežrali úrodu.