Kde se vzal název „Pindruš“?

Znáte pro tento název někajé vysvětlení?
Inspirovala mě pohádka,„Kdo probudí Pindruše“.Pak taky recept:
http://babciny-recepty.blog.cz/1006/pin­druse
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ik248UUA9ng&in­dex=3&list=PLM-Hzlc0MM9jiVLzbQkRBQdyz­JuWJreIs
Je to jen výmysl autora ?
Díky za příspěvky.
Doplňuji:
Pro prestiž webu Zjentku si vyměň tu špinavou bundu od bezdomáčů,cos jim čornul na ostravsku a nedělej tady vlny,já na rozdíl od tebe česky umím.
Nechlastám jako ty a mindráky taky nemám.
Tak se uklidni!

Nejlepší odpověď
annas

Výraz pindruš(e) není zachycený v žádném jazykovém slovníku. Vypadá to, že byl vytvořen pro pohádku. Pindruše = strašidýlka, v klidu vypadají jako houby prašivky. Běda, když do nich někdo šlápne nebo úmyslně kopne.

Názvy pokrmů – podobnost – např. „muchomůrky“ z vajíčka, koláče – spíš moravské – posypku na nich je možné si představovat jako tečky na muchomůrce.

V češtině je příjmení Pindryč i Pindrič, v polštině Pindrys a podobná příjmení jména i v jiných jazycích. Ale etymologie původu se různí, takže těžko vyvozovat.

Pohádku si už moc nepamatuji, jedině že by muchomůrky hodně žvanily, tlachaly, „pindaly“ – sloveso odvozené jména od básníka Pindarose. Takže z Pindarose mohl vzniknout Pindruš.

Ani D. Moldanová neuvádí původ podobného příjmení. Pro zajímavost pindro = romsky nohy, chodidlo.

Ne vždy se dá zjistit, jak slovo vzniklo, zvláště když jde o neologismus. Autor má své představy, dostane nápad a slovo je na světě. Pak se šíří i jinam.

Další odpovědi
setapouch

Ne, neznám.

Ale komicky působí „já na rozdíl od tebe česky umím“ bezprostředně následující po chybě (kterou s železnou pravidelností opakuješ).

gagaga

jugar, to na Vas je zjentek jeste milouckej .. :)
to me uz tady ve vsech svetovych jazycich napsal, abych sklapla :))

  • iv-

zjentek

milujy tyhlety ješitný baby, včetně dudu atp. ;q

gagaga

a co potom jezibaby !
vzdyt ja vas taky myluji.. ( oba dva ) :x