štamgast

Kde se vzal název „mýdlová opera“ pro nekonečný seriál?

Vím, že je to z anglického „soap opera“ ale kde se vzalo tohle zvláštní spojení?

Nejlepší odpověď
quentos

je to prý jednoduché – jelikož drtivá většina diváků těchto seriálů jsou ženy, byly tyto seriály často sponzorovány výrobci čistících prostředků do domácnosti, např. právě mýdel.
Typicky v r. 1933 byl tehdejší populární nekonečný seriál sponzorovaný mýdlovým práškem fy. Procter & Gamble… a už jim to zůstalo (Procter & Gamble totiž nebyl zdaleka jediným výrobcem mýdel mezi sponzory – bylo jich mnoho.)

Zdroj: http://ask.ya­hoo.com/2005052­0.html

Další odpovědi
Damiana

ouentos má pravdu, ale vzpomněla jsem si hned na ještě jedno, ne nezajímavé vysvětlení z Tootsie, kdy Jessica Lange vysvětluje Dustinu Hoffmanovi, že seriál Jihozápadní nemocnice je mydlinková opera, protože se to tam pořád „mydlí“. Šlo o text v českém znění – dodávám:-)
Doplňuji:
quentos – promiň, že jsem ti omylem zkomolila nick.:-(