mosoj

Kde se vyráběly ............. ?

Padla zde otázka na německé proudové motory BMW 003 E. Tyto motory a spolehlivější Jumo
byly montovány do letadel ME 262.
Tato letadla byla montována ke konci války i v Chebu. Součástky a jednotlivé díly ( možná i celé motory)byly ale vyráběny po celou válku v jedné utajené podzemní továrně u nás. Kde byla tato továrna.
Doplňuji:
Ano továren bylo více. Přikládám možnost stažení bezkonkurenčního pojednání o málo známé podzemní továrně ve Františkově na Šumavě. Některé skutečnosti o této továrně je snaha utajit ještě dnes.
http://letecka­posta.cz/370976712

Nejlepší odpověď
rynek878

Podzemní továrna Rabštejn
Nedaleko Českého Švýcarska je dodnes možné vidět, jak se v pískovcích nad říčkou Kamenicí nacisté usilovně před šedesáti lety pokoušeli zvrátit nepříznivý vývoj války.
více zde:

Zdroj: http://www.mos­kyt.net/view.php?cis­loclanku=2005062201

Další odpovědi
vagra

V pískovcových skalách,někde v okolí České Lípy byla podzemní továrna,kde se vyráběly letecké motory.Možná,že právě tam vznikaly proudové motory do Messerschmittů-ME 262.

klomfi

Ahoj všem… Konkrétně Františkovem se zabývám již 5 let. Mohu říci, že jsem byl v podzemních prostorech této továrny. Více informací o této továrně a mém pátrání po jejích pozůstatcích najdete zde: http://jantaro­vakomnata.cz/in­dex.php/tajem­stvi-sumavskych-hvozdu-za-valky.html

mosoj

Těm které zajímá historie podzemní továrny Františkov a nejenom této továrny. Vřele doporučuji přečíst si ten obsáhlý článek na „letecké poště“. Mohu říct, že jsem dosud nic tak podrobného a důkladného nečetl.
Článek jsem tam uložil já a zaručeně je bez virů !!!