kristyn215

Kde se vůbec vzali vulgární slova ?

Poslední dobou mi vrtá hlavou kde se vzali vulgární slova a jak vůbec vznikali.

Nejlepší odpověď
annas

Kde se vzala vrulgární slova, to se nedovíme.

Snad jen to, že vultarismy vznikly zřejmě kvůli tomu, že někdo chtěl vyjádřit negativní vztah k věci nebo k člověku, třeba na základě podobnosti, přirovnání atd. Někdy jso převzatá z cizího jazyka, takže původní význam se zveličuje nebo zmírňuje. Nebudu uvádět příklady.

V arcihvu odpovědi se dá najít vysvětlení některých vulgárních slov., která v pklvodní významu byla běžná, ale v kontextu se stala obhroublá.
Někdy vyslovením vulgárního slova dochází k určitému uvolnění napětí. Ale neměla by slova užívat veřejně, kde jsou tabu, neslušná atd. Jedině snad výjimečně v soukromí.

Teď mě napadlo, že třeba Babička od B. Němcová byla „přeložena“ do současného jazyka. Sloveso „šukat“- původní význam pohybovat se v malém prostoru – má dnes docela jiný význam – vulgární.

Další odpovědi
www

Podle mého názoru jako zdůraznění významu slova slušného, přirovnání ap.
Na tvém místě bych ale přemýšlel spíše o češtině, což je pro tebe zatím mnohem důležitější a přínosnější!

petra15

„Pitomec“ je v cestine asi 150 let a pochazi ze srbskeho „student“.
„Mrdat“ je uz asi 100 let vulgarnim slovem. Puvodne znamenalo (-) neco jako dnes jeste v polstine – „zamichat“ caj, a Jungmann to uvadi v Ceskem slovniku z r.1837 jako normalni slusne slovo pro opakovany pohyb…
A kde se vzali, a jak ktomu doslo, je „smutna“ historie…
Doplňuji:
V „Luzickem seminari“ v Praze studovali slovansti pitomci ( pitat = ptat se), tedy studenti z dnesni Jugoslavie, a kdyz byli tazani, kdo jsou, tak se predstavovali jako pitomci ze Srbska.....a jelikoz k tomu jeste mluvili divnou cestinou.....:)

NikkiHeat

Studuj na wiki:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%AD%C­4%8Da
Doplňuji:
líbí se mi jak je to detailně rozebíráno )

mosoj

Kde se vzali tu se vzali vulgární lidi a vulgární slova byla na světě.