Avatar uživatele
marťa382

Kde se vám v Chorvatsku nejvíce líbilo a co byste doporučili?

Letos chceme jet na dovolenou do Chorvatska. Jsme čtyřčlenná rodina. Pokud je tu někdo, kdo má Chorvatsko tak nějak projeté, navštívil více míst a mohl by to nějak zhodnotit, byla bych ráda za nějaké rady. Např. kde bylo přelidněno, kde byl spíše klid, jaká oblast se vám nejvíce líbila a proč, jestli tam byla hezká příroda, jak jste tam jeli, jestli jste měli předem objednané ubytování u nějaké cestovky atd.
Děkuji předem za jakékoliv tipy. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Makina před 4348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Makina

Chorvatsko je přenádherná země. Navštívili jsme tam už fakt hodně moc míst. 1. – Istrie – městečko Premantura…pláže nejsou vůbec přelidněné, voda čistá, je tam jak obrovský camp tak spoustu apartmánů. Kdo chce lepší koupání v této lokalitě, tak doporučuju mys Kamenjak…je to z Premantury tak 20 minut chůze a nádhera, všude kolem Vás jenom moře a moře, jeskyně a tak podobně. Ovšem pro noční život toto městečko asi není. Je tam hodně velký klid. 2. Letovisko Vodice…tak tady mě to vůbec neoslovilo. Uzavřené moře, člověk si připadá jak u většího rybníka, jedna taková obyč kamenitá pláž a tím to končí. Je tam velký camp i apartmány, ale z apartmány je to do toho letoviska (jedné ulice, kde to víc žije) tak hodina pěšky. Takže Vodice NE. 3. Ostrov Krk – tady už si to moc nepamatuju, ale vím, že docela klidná letoviska i velké campy. 4. Makarská riviéra – Baška Voda, Gradac, Brella – nádhera slabé slovo. Moře krásné, čisté, teplé, protože je to už hodně na jihu. Letoviska relativně klidná, ale v takovém smyslu, že to tam žije tak do půlnoci, noční výlety lodí podél pobřeží, posezení a potom už naprostý klid. V těchto letoviskách se nachází i hodně hotely, ale i campy (ty méně) a samé apartmány. Jinak Chorvatsko je takové, že není nutné zařizovat ubytování předem, prostě stačí vybrat lokalitu a jet. Od pátku od večera od soboty do večera stojí kolem silnic majitelé apartmánů a nabízejí. Popř. stačí dojít do turistického centra a tam vás přesně podle požadované ceny odkáží, tam, kde je zrovna volno. Co se týče pláží na Makarské, tak ty městské jsou dost přelidněné…ale když člověk není liný a popojde 500 metrů, tak leží na pláži skoro sám a ještě pod borovicí ve stínku 🙂 Takže pokud hodně klidnou dovolenou tak spíše sever a né tak známá letoviska. Pokud chcete poznat Chorvatský život, krásně osvětlená městečka a za nimi vysoké hory jako z pohádky, tak jedině letoviska z Makarské riviéry. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SimakPida

Byl jsem v Podgoře asi třikrát.Tam to bylo hodně pěkné ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tatanka

Poreč, ale je to bohužel město se vším všudy a přesto vstřícné a hezké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Chorvatsko je nádherné, vybrali jste si dobře. Já nedám dopustit na Rovinj a Orebiç. Vřele doporučuji. 🙂
http://www.chor­vatsko.cz/istri­e/rovinj.html
http://orebic­.chorvatske.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LA MINA

Loni jsme byli s rodinou ve Vrsaru na istrijském poloostrově. Já byla u moře vůbec poprvé a moc se mi to líbilo. Vrsar je spíše menší, ale zato velmi malebné město. Byli jsme ubytováni v kempu Orsera, který byl velmi moderně zařízen. Možnosti ubytování jsou: mobilhomy (mobilní domky), karavany a stany. V kempu je sociální zařízení – též velmi moderní a čisté, restaurace, obchod se zeleninou, … Také nabízejí různé služby např. aquaaerobic (ten byl skvělý), večerní hudba, cyklovýlety a mnoho dalšího. CK Victoria nabízí i možnosti výletů do okolí, třeba do večerního města Poreč, Rovinj, Limský záliv, .....
Na Istrii je výhodné to, že není moc daleko, ale moře je teplé i tam :) Příroda taky moc hezká: pinie (druh borovic), fíky, oleandry, moře čisté, voda průzračná. Pláže oblázkové s malými mušličkami,..­........
A chorvatská zmrzlina! Ta teda stojí za to, je větší než u nás, je větší výběr chutí a je moooooc dobrá!
Vrsar se nám moc líbil a chtěli bysme tam jet ještě někdy. Letos pojedeme na Živogošče.

At´ už pojedete kamkoli, přeji vám, at´ se vám dovolená vydaří a at´ se vám tam líbí tak jak nám :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vranovahan

Tak v Chorvatsku je strašně moc krásných míst, ale z těch, co jsem měla možnost navštívit se mi teda asi nejvíc líbila Pula – https://www.cklub­.cz/pruvodce/chor­vatsko/pula Právě letos máme v plánu po dlouhé době jet zase do Chorvatska, tak bych se tam opět ráda podívala. Moc doufám, že to vyjde. :)

Avatar uživatele
Polaskova44

No, mně se třeba hodně líbí Split. Je to sice město, ale překrásné. Ono válení se u moře po nějaké době omrzí, tak je dobré být někde, kde se člověk může jít podívat třeba na památky atd. A to právě ve Splitu jde. Navíc se tam dá sehnat i docela levné ubytování. Třeba přes http://www.uby­tovanivchorvat­sku.cz/split/

před 1377 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1890 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jindrák

My jsme se loni podívali do Medžugorje + Černá hora a moc se nám dovolená líbila. Byli jsme celá rodina a to s CK Avetour. Letos uvažujeme, že pojedeme na to stejné místo, protože se nám tam líbilo a je tam stále co prozkoumávat. Nejsme Ti co leží jenom u moře, ale rádi poznáváme nová místa. Vřele takovou dovolenou doporučuji.

před 4337 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek