Zepple

Kde se v půdě vzaly kameny?

zvídavá otázka možná způsobená horkem :) ale když tak nad tím přemýšlím, vážně to nevím…
A v řekách jsou kameny taky z půdy? hmm, no asi je tam nikdo nesype… ;)

Nejlepší odpověď
Bumbes

Myslím, že dvěma způsoby, erozí skal (vodou i větry) a sopečnou činností. Když jsme si kopali studnu, byly jasně patrné různé horizontální vrstvy zeminy a kameniva, tak jak nejspíš připluly v bahenní řece. Také bylo patrné, že se ty vrstvy opakovaly vždy ve stejném složení.

Další odpovědi
Miroslavst

Pozůstatky z válek, kdy se používalo kamenů jako střeliva.

anonym

Bohužel nejsem geolog,ale napadlo mě,jistě – je veliké horko – že odpověď určitě bude znát M. Jagger.