Radomír.cz

Kde se v ČR těží nejkvalitnější zlato a kde je v ČR největší naleziště zlata?

Zlato

Nejlepší odpověď
Lamalam

V ČR se v současnosti žádné zlato, ani ostatní kovy s výjimkou uranu, netěží. Celkové zásoby zlata na našem území činí 240 tun, z toho cca 50 tun tvoří bilanční (tedy těžitelné) zásoby.
Doplňuji:
Koukni se sem: http://www.as­cez.cz/publika­ce/2010/01/

Zdroj: http://www.prvky­.com/79.html

Další odpovědi
setapouch

Jak nebo čím se měří kvalita čistého zlata? Zlato je zlato, prvek. Buď jde o čisté zlato, nebo jde o slitinu.

Lamalam

setapouch > přírodní zlato se vzácně vyskytuje i ve formě sloučenin. Příkladem mohou být telluridy kalaverit, krenerit nebo muthmanit či sulfidy jonassonit nebo buckhornit a pár dalších, na které si momentálně nemůžu vzpomenout.. Ale pro těžbu nemají žádný význam, jedná se pouze o mineralogické výstřelky.

Emefej

Jou to opravdu výstřelky, mineralogii se věnuji skoro 50 let a většinu těch nerostů znám jenom z literatury.

setapouch

Člověk se může pořád něco přiučit.

setapouch

Čili díky.