Kde se v člověku bere vnitřní potřeba zabíjet?

Může to být nějaký zakořeněný pud z dávné doby, kdy zabití druhého bylo nutné k přežití?

Nejlepší odpověď
GM

Zakořeněný pud asi ne. Vnitřní potřebu zabíjet mají snad jen psychopati.

Další odpovědi
dudu

Ve vztahu ke zvířatům se kombinují pud sebezáchovy a lovecký., v mezilidských vztazích se pak jedná o chorobné stavy nejčastěji vyvolané asi chamtivostí. ale také třeba i žárlivostí atd. Zejména v minulosti zabíjení nebylo až tak nic neobvyklého. Podle knihy Genesis s tím začali již bratři Kain a Ábel.