Ignác

Kde se v cigaretách berou škodlivé látky ?

Bojovníci proti kouření tvrdí, že v cigáretách je kromě nikotinu také dehet, radioaktivní polonium, a asi jeste tisic dalších škodlivých syntetických látek. Pokud vím tak cigarety se plní tabákem, sušené rostliny pěstované na poli, tak me zajima kdy se s toho stane takový chemický koktejl jedu jak se tvrdí. Díky (jsem nekuřák)

Nejlepší odpověď
anonym

Cigaretový tabák je napuštěný látkami na podporu hoření, na zpomalení hoření, parfémy…
😉
Dehet vzniká spalováním organické hmoty (ligninu), některé další jedy spalováním ´přísad´, další jsou přirozenou součástí organické hmoty a spalováním jen přecházi do organismu…
😉
Nechtěj, aby někdo začal ´brojit´ proti běžným potraviným tak, jak odpůrci kouření brojí proti tabáku (kouření) – to bys koukal, co je v mase, mléce, pečivu…
;-D

Další odpovědi
Emefej

Některé látky (nikotin i další alkaloidy) jsou přirozenou součástí rostliny, polonium se do tabáku ve stopových množstvích dostává z fosfátů, kterými se tabák hnojí (tak jako obrovská spousta dalších plodin). Většina škodlivých látek v cigaretě vzniká až při hoření, ať už samotného tabáku tak i cigaretového papíru.

Lamalam

Dehet vzniká při spalování. Polonium je obsaženo ve stopových množstvích téměř v každé rostlině.