Radomír.cz

Kde se v České republice největší naleziště mramoru?

Mramor

Nejlepší odpověď
annas

Ložisko, ležící východně a severovýchodně od Velké Moravy (na historickém moravském území!) je největším ložiskem mramoru v ČR se zásobami asi 3,5 milinu mł.

Je to tzv. sněžíkovský mramor. Geologicky a mineralogicky se masív Králického Sněžníku jeví jako málo zajímavá oblast. Horninové složení je značně jednotvárné, většinou zde vychází tzv. sněžnická rula, která neobsahuje žádné zajímavější nerosty. Jen v Dolní a Horní Moravě a směrem odtud k vrcholu Králického Sněžníku se daji najít svory, které jsou mineralogicky přece jen zajímavější – obsahují z okem viditelných nerostů granát a turmalín.

http://www.snez­nik.cz/cz/snez­nikovsky-mramor/