ivca11

Kde se točil film „V zámku a podzámčí“?

Dobrý den,
nedávno jsem viděla film natočený podle předlohy B.Němcové „V zámku a podzámčí“. Zajímám se o zámky, a proto by mě zajímalo, o který se v tomto filmu jednalo…
Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Děkuji za vaše odpovědi, díky vaší částečné pomoci jsem jen pro informaci našla ten zámek – zřejmě Rožďalovice :)

Nejlepší odpověď
Luss

teda googlim jak das a ne a ne najit, ani treba celkovou fotku. natoz kde se to tocilo. Jedno je jiste: netocilo se to v 1.polovine 19. stol 😁 (dej knihy se odehrava v okoli Nymburka v 1.pol. 19.stoleti) to bysme trochu predbehli pokrok lidstva. Ale kde? To se mi teda vygooglovat nepovedlo zatim 😉

Jahodo: ano dej knihy B.Nemcove se odehrava v prvni pol.19.stol. Ale ivca11 se pta na jmeno zamku kde se tocil film na motivy teto knihy, ktery byl natocen nekdy v roce 1981 (ne v 1.pol.19.stoleti :) to jeste nebyly ani neme filmy 😉

Jahodo: nic strasneho se nedeje 😉 nekdy jsou rychlejsi ruce nez hlava .)

Další odpovědi
Jahoda

Tento film se natáčel v okolí Nymburka v první polovině 19. století. Je to napsané hned na druhém řádku. Viz. odkaz

To Luss: já jsem to našla na internetu tak se podívejte… I když.. Teď se dívám a asi máte pravdu. Film se totiž točil daloko později. Omlouvám se :). děkuji já jsem si to neuvědomila až po vložení otázky a na tvé upozornění. :)

Zdroj: http://www.hu­nunpa.cz/modu­les/news/arti­cle.php?story­id=423

Milos 15

Film V zámku a podzámčí se natáčeln na zámku Štiřín u Prahy.
http://www.zamek-stirin.cz/historie-zamek.html