Kde se rodí víly?

Pracděpodobně bude smazáno.
Doplňuji:
jsem si nějak zafixloval, že v bažinách.

Myslím, že víly se rodí každým usměvem děcka.

Nejlepší odpověď
Drap

Jak které. To si musíš vybrat jaké chceš, a dokáží se rodit kdekoli. Třeba při každém šlápnutí bosou nohou do rosy při východu slunce. Zkus to, a kdyby jsi víly neviděl, nic si z toho nedělej, i tak ten zážitek stojí za to.

Další odpovědi
annas

Při vašem dodatku o dětském úsměvu,při němž dítě ukazuje pěkné zoubky, jsem si uvědomila, že jsem někde četla o zubní pohádkové víle Zubničce.

Vyprávěním pohádky o zubní/zoubkové víle můžete své dítě navnadit, aby si čistilo zuby. Řekněte mu třeba, že zubní/zoubková víla dává dárek/peníze jen v případě, že je první zoubek zdravý a krásně vyčištěný apod.. Zpočátku to třeba dítě nebude úplně chápat, ale čištění zoubků bude mít spojeno s pohádkou a s hodnou vílou a postupem času se pro něj čištění zubů stane samozřejmostí a příjemnou záležitostí (a nebo aspoň nutnou, aby dostalo dárek).

Zubní/zoubková víla je pohádková bytost, která dává dětem výměnou za vypadlý zoubek dárek nebo peníze. Děti dají svůj zoubek do krabičky/pytlíč­ku/ubrousku (v zahraničí se dokonce prodávají speciální krabičky a pytlíčky) a večer vše dají pod polštář. V noci pak zubní/zoubková víla zoubek odnese a nechá jim místo něj odměnu. V některých zemích si přijde jen pro první vypadlý zoubek, jinde posbírá všechny zoubky.
Vznik této víly souvisí s tradicí..
V Evropě bylo dříve zvykem pohřbívat zub, který dítěti vypadl. Zub se pohřbíval proto, aby na jeho místě mohl vyrůst jiný a nebo také proto, aby se zubu nezmocnila zlá čarodějnice a dítě neočarovala.

Encyklopedie Wikipedia uvádí, že se zoubková víla mohla vyvinout ze zoubkové myši, která byla popsána ve francouzské pohádce „La Bonne Petite Souris”. V této pohádce se myš změní ve vílu, aby mohla pomoci dobré královně porazit zlého krále. Myška/víla je ukrytá pod královým polštářem, aby ho mučila a vytloukla mu všechny zuby.

Ztráta prvního zoubku a návštěva zubní/zoubkové víly se dnes (hlavně v zahraničí) stala dobrým obchodem. Nabízí se předměty s motivem zubní/zoubkové víly, z nichž naprosto nezbytná je krabička, do které se zoubek vloží. Je možno také nalézt certifikáty, které zubní/zoubková víla vloží dítěti pod polštář.

http://www.ja­rodic.cz/cz/uz-vas-navstivila-zoubkova-vila.php

sevos

V pohádkách.

anonym

v modřínovém a březovém hájku
Doplňuji:
http://www.vse­ofantasy.estran­ky.cz/clanky/vi­ly.html
tad jsou všechny lesní bylosti

anonym

annas, ano víla Zuběnka

annas

Říká se jí někde Zubnička, jinde Zuběnka. Zřejmě jsem dopsala svou odpověď těsně před uzavřením otázky.