hankaky

Kde se prosím vás nachází v rostlině prozenchym, sklerenchym a parenchym?

Zdravím, mohl by mi nějaký biolog poradit, kde se v rostlině nachází prozenchym, sklerenchym nebo parenchym? :) Hledala jsem to dlouho na různých internetových stránkách, ale už si nevím rady. Děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
suaeda

Trochu jsem si vzpomněl na prvák na střední škole, kde se v biologili objevily tyto výrazy. Dokonce jsem dva výrazy po x letech ještě správně určil. Takže naučit a případně najít třeba zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlav­n%C3%AD_strana
Doplňuji:
Příklad plod švestky:
Sklerenchym – tvrdá pecka
Parenchym – měkká dužina
Prozenchym je např. tkáň u vyšších hub

Další odpovědi
gecco

  1. je to proSenchym (možná ti to správné písmenko hledat pomůže)
  2. tak napiš, co jsi prozatím našla – s čím konkrétně si nevíš rady

😉

Larissa

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/d/d3/Aeren­chyma2.JPG
Doplňuji:
prosenchym

Není to zas tak těžké najít ;)

RyuzakiKate

Jsou to buňky rostlinných pletiv, takže nejspíš úplně všude ;)
ProZenchym (je to tak správně, gecco ;)) najdeš třeba v cévních svazcích, sklerenchym je nejsilnější, a tak ho najdeš třeba ve vláknech lnu. Parenchymů je hned několik druhů, palisádový najdeš v listech.
Tak hledej lépe, je toho plnej internet, vážně… A to nemáte žádnou učebnici? Třeba tu velkou bílou bichli pro gymnázia?