pavlik

kde se prodává vařená šunka

kdo ví, kde se prodává vařená šunka?

Odpovědi
Jirka

A co takhle přímo recept? ;)

INGREDIENCE: 1,5 kg vepřového plecka, 25 g rychlosoli ( praganda), 300 ml vody,5 zrnek celého pepře, nádobu na výrobu
šunky nebo umělé střevo na tlačenku.

POSTUP PŘÍPRAVY: Maso nakrájíme na menší kousky, vložíme do nádoby a posypeme solí. Přidáme vodu a promícháme. Na 3 – 4 hodiny
ho uložíme do chladna. Opětovně promícháme a vložíme do nádoby na šunku nebo do sáčku. Z masa vymačkáme veškerý vzduch a uzavřeme, vložíme do hrnce s vodou a mírně vaříme asi 3 hodiny. Pokud dělám šunku ve střevu na tlačenku, konce dobře zavážeme a též vaříme 3 hodiny. Po uvaření necháme vychladnout, ve střevě zatížíme a necháme vychladnout.

Jinak záleží na tom,kde žijete. Bez této informace neporadím. Jinak se zkuste samozřejmě poptat ve všech uzenářstvích.