Hawajka

Kde se používá v angličtině a (an) a kde the?

Snad chápete otázku.Nechci abyste mi vysvětlovali že při orange je an a při cake je a . Chci abyste mi řekli kde mám používat the kde a(an) a kde nic.

Odpovědi
CheryBlosom

Člen a/an se používá, když o věci mluvíme poprvé; neurčitý člen the se používá, kdy už jsme s věcí seznámeni.

Např. I go to a sports centre. The sports centre is in Crafors Street.

Člen se nepoužívá hlavně ve všeobecných frazích frázích, např. I watch on Tv. A ne: I watch on the Tv.

Nevím, jak to vysvětlit, ale aspoň jsem ti trochu pomohla.
Doplňuji:
Pro quentos: Moc děkuji za upozornění, v tomhle pořád dělám chybu. 😉

quentos

„Chci“, chci a chci…
Já bych toho chtěl…
Doplňuji:
Chery: docela dobrý, akorát že se říká „I watch TV“ bez předložky.
Jinak být Vámi, tak se na tazatelku vyprdnu. Otázka totiž porušuje jeden ze základních bodů kodexu – „buďte zdvořilí“.

Kelt

Používání členu v angličtině je vysvětleno v každé učebnici. Ale Angličané na tom zase tak nebazírují, jestli uděláte špatný člen, nebo ho vynecháte. V rychlé řeči se člen ztrácí, není na něm důraz a myslím, že trápit se kvůli tomu je zbytečné. Důležitější je chápat smysl a umět se správně vyjádřit.