mokrygorky

Kde se naučit o autech?(motor atd)

Nějaká dobrá stránka? Chci vědět co to jsou ty válce, o rychlosti aut, výměna pneumatik, součástky a prostě tak všechno. Vím, že nejlepší je asi praxe ale to jaksi.
Díky moc.

Nejlepší odpověď
orwell

Praxe je sice nejlepší, ale nejdřív je nutné si o tom něco nastudovat. Nevím, jak bys chtěl prakticky pronikat např. do funkce řídicí jednotky. Pokud se jedná opravdu o nejzákladnější informace, doporučoval bych podívat se nejdříve do učebnice fyziky pro ZŠ, resp. SŠ, kde jsou uvedeny základní informace o spalovacích motorech (druhy, princip funkce). Pro vážnější zájemce o automobilovou techniku vyšla v r. 1981 knížečka Petra Beneše „Automobil pod lupou“. Možná se dá ještě někde vypůjčit. Krásnou a srozumitelnou formou je zde popsána historie, konstrukce a funkce automobilů a jejich částí. Samozřejmě zde nenajdeš moderní systémy motormanagementu, multiplexních sběrnic atd., ale pro získání základních vědomostí je výborná. Pro studenty automobilních škol jsou určeny učebnice Zd. Jana a Bronislava Ždánského „Automobily“, několik dílů (1. Podvozky, 2. Převody, 3. Motory, 4. Příslušenství), také publikace Františka Krejčího " Elektrotechnika 1 a 2 pro učební obor automechanik" a další. Na síti najdeš taky spoustu materiálů, stačí zadat do vyhledávače např. „spalovací motory“ a vybrat si. Existují také časopisy „Autoexpert“ „Autoservis“ se spoustou technických článků ohledně problematiky silničních vozidel, ale to je již pro pokročilejší zájemce. Takže materiálů je spousta, zájem z tvé strany rovněž a tak nic nebrání, aby se z tebe časem stal profesionál světového formátu.

Další odpovědi
Agneta

Nech si to vysvětlit od mužského příbuzenstva, začni doma:DDD

postcd

docela pochopitelné jsou ledacjaké manuály k autům, jak jsou takové ty knížky kde je rozebráno vše možné jak co v tom daném autě opravit. jsou tam obrázky a plánky jednotlivých vnitřností auta. na netu najdeš i eknihy (pdf)