1popelka1

Kde se nachází provincie Etrurie?

Víte, kde přesně se nachází Etrurie?
Doplňuji:
myslela jsem, že to bude složitější. Dneska mi to jeden puberťák nebyl schopen ani vygooglovat :)… Jde opravdu o Toskánsko (v dnešní Itálii)

Nejlepší odpověď
iceT

http://leccos­.com/index.php/clan­ky/etrurie

Další odpovědi
dudu

Hanulku11 bych rád doplnil, že Etruskové byli evropským národem a k doplnění informací doporučuji publikaci knihy Wernera Kellera „ETRUSKOVÉ“ vydaný nakladatelstvím Orbis v roce 1975. Přeložil dr. Radislav Hošek.

hanulka11

Ve starověku bylo území dnešního Toskánska osídleno umělecky založenými Etrusky (latinsky Tusci), kteří vytvořili vyspělou civilizaci, a nazývalo se Etrurií. Etrurie však nebyl sjednocený stát, ale pouze konfederace měst…

annas

Ad popelka, zdravím Vás. Vzácná návštěva, stále vzpomínám..-))