petarex

Kde se nachazi narodni metr?

Nejlepší odpověď
quentos

národní metr je nesmysl. Metr je mezinárodní jednotkou. MEZInárodní metr je uložen v Sèvres u Paříže.

Chce to trochu přemejšlet, než otázku fláknu na Odpovědi. Domácí úkoly se studentům zadávají, aby se naučili samostatně uvažovat a pracovat. Tím, že otázku fláknu na Odpovědi, se to rozhodně nenaučím.

Zdroj: www.fyzika.net/vi­ew.php?cisloclan­ku=2005012701

Další odpovědi
brillant

DÚ. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=%22n%C3­%A1rodn%C3%AD+me­tr%22&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

mosoj

Tak to už je jenom historie.
Definice metru již není fyzická ( jednotky SI) a již se připravuje nové upřesnění !

Stávající definice Metr je vzdálenost, kterou urazí světlo ve vakuu za dobu 1/299 792 458 s­ekundy.

Návrh nové definice
Metr „m“ je jednotka délky; jeho velikost je určena číselnou hodnotou rychlosti světla ve vakuu, která je rovna přesně 299 792 458, je-li vyjádřena v jednotkách m s−1.

Také zde jsou obě formulace ekvivalentní. Definicí metru je přesně stanovena vlnová délka mikrovlnného záření, které je uvedeno v definici sekundy, vztahem
\lambda = \frac{c}{f} = \frac{2997924­58}{9192631770}\,\mat­hrm{m} \approx 3{,}2612\dots\,\mat­hrm{cm}\,.
Porovnání neznámé vzdálenosti s touto vlnovou délkou lze provádět interferometricky.

marci1

Národní metr se nachází v Praze na UK.

cochee

Odvozuješ podobnost s etalonem kilogramu, jehož skutečně existuje 80 národních kopií plus francouzský mezinárodní originální etalon. Etalon metru je však skutečně jen jeden. Důvodem je také to, že metr je moderně definován pomocí fyzikálních konstant (vlnová délka záření), kdežto kilogram je skutečně ještě i dnes definován pomocí etalonu.