hanny 2

Kde se nachází hemopressin a co je to?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Trpíte chorobnou chutí na jídlo? Pak máte možná v těle nedostatek hormonu hemopressinu. Vědci z Manchester University totiž zjistili, že tato bílkovinná látka potlačuje účinně v mozku chuť na jídlo.

Kdo má v těle hormonu více, nepociťuje hlad ani chuť na jídlo. Jeho nedostatek či absence naopak vedou k přejídání až chorobné žravosti.

„Je to nově objevená bílkovina a zatím ještě přesně nevíme, kde se u člověka v mozku projevuje. A také musíme zjistit, zda má u člověka dlouhodobý vliv na váhu. Ačkoli jsme zatím prokázali neškodnost látky u laboratorních zvířat, nemůžeme to s jistotou tvrdit u lidí,“ uvedli experti z Manchesteru.

Hormon je prý možné označit za anti-hedonistický, neboť snižuje požitek z potravy. Jeho nedostatek naopak vede k přejídání i tehdy, kdy člověk nemá hlad. Hormon tak snižuje požitek z pokrmů ale také třeba alkoholu

Zdroj: http://www.as­trolife.cz/?p=1109

Další odpovědi
tom004

Raději odkaz

Zdroj: http://www.su­per.cz/clanek/40452-za-prejidani-nebo-nechutenstvi-muze-hormon-hemopressin.html