JájsemRaibek

Kde se nachází Česká republika?

Zajímalo by mě, kde se nachází Česká republika. Zda je to v Čechách, nebo v anglicky mluvících zemích.
Odůvodnění otázky:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pamatujete-na-spousteci-disketu-lze-neco-podobneho-vytvorit-i-pro-windows-8-1
Je fakt velká pomoc poskytovat jako odpověď články v anglickém jazyce.

Nejlepší odpověď
quentos

Ani v jednom. Česká republika není v Čechách, Čechy jsou pouhou částí ČR.

Další odpovědi
led

Česká republika, pane učiteli, se nachází západně od řeky Morava a severně od Dunaje. Její severní hranice střeží Krakonoš a Cipísek. .
Čechy jsou jenom část České republiky, je zde i Morava a Slezko…
Mluva zde jest různá od základní češtiny a nářečí přes moderní čekengliš (českou angličtinu a heslovité skratky v smajlíkoch) a němčinu spolu s ruštinou v západních oblastech. Sem tam ještě zarezonuje slovenština, ale pro mnohé jako další cizí jazyk.

Mc Merkurion

… zvykej si, já na to nadávám furt …