annas

Kde se nacházelo město Tusculum, v němž se narodil řečník Cicero? Jaký byl význam tohoto města?

Přemýšlím, jaký má vztah pojmenování výroby nábytku Tusculum k tomuto městu …

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tuskulum], italsky Tuscolo – zříceniny antického města a středověkého hradu v okolí m. Frascati ve střední Itálii. Počátky Tuscula, založeného Latiny, sahají do 6. století př.n.l.; 380 př.n.l. připojeno k antickému Římu. Z Tuscula pocházelo několik předních řím. patricijských rodů (Porciové); v 1. století př. n.l. letovisko bohatých obyvatel Říma (L. L. Lucullus, G. C. Maecenas, M. T. Cicero – Hovory tuskulské. V 11. století sídlo hrabat tuskulských, kteří ovládali Řím a dosazovali příslušníky svého rodu na papežský stolec; politicky byli spojenci římsko německých císařů, odpůrci rodu Crescenzi. V roce 1191 bylo Tusculum dobyto a zničeno vojskem města Říma. Od tuskulských hrabat se odvozoval rod Colonna. V oblasti antických zřícenin vzniklo ve 13. století město Frascati.

ještě k té továrně nábytku........

Společnost s ručením obmezeným Tusculum dostala latinský název v souvislosti s prastarým etruským městem poblíž Říma. Město se sídly patriciů v překrásném přírodním prostředí uprostřed bujné středozemské vegetace se stalo synonymem klidu a pohody. Známý politik Cicero prý jednou v senátě řekl: „Složte zbraně, já odcházím do svého Tuscula.“
Prodejní místnosti a čalounictví byly přeneseny do tříposchoďového domu magistra Houdka v Brně – Kolišti 1, který byl pro uvedené účely zvlášť upraven a zařízen.....

http://vyskov­sky.denik.cz/pu­blicistika/tus­culum-letos-oslavuje-vyznamne-vyroci20080620.html

Zdroj: http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=100068&title=Tus­culum&s_lang=2