zzzzz

Kde se má správně odstavit porouchané auto?

Uvedu přesnou situaci, snad to popíšu dobře:-)

Na obchvatu města, kde je rychlost 80 jsou dva běžné pruhy stejným směrem, souběžně s nimi napravo je pruh pro BUS. Ten pruh je udělaný z bývalého odstavného pruhu. Pokud bude mít někdo poruchu, tak kde má odstavit auto? Má vjet do pruhu pro BUS a odstavit ho tak u krajnice? (tam bude zavazet autobusům) Nebo to má odstavit v běžném pravém pruhu? (to bude stát v podstatě uprostřed cesty).

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Co nejvíc ´napravo´… Tedy – pokud se va dané zemi (místě) jezdí vpravo.
😉
I kdyby to auto zavazelo busům, jde o nejméně (obecně) zavazející místo (a klidně i na trávník… 😉 ).

Další odpovědi
honza19hk

vpravo,tedya pruhu pro bus,. I autobus má volant takže to auto prostě objede. Samozřejmě je ideální aby to auto odtamtud co nedřív zmizelo. Pokud hodně překáží tak máš lano.

zzzzz

Kapitáne, to je jasné, ale než se odtáhne, tak kde???

mojitek

co nejblíž krajnice,tzn v pruhu pro busy-nedá se nic dělat.Je to jen dočasně než se odtáhne

zzzzz

🙂

mojitek

😉