Honzucha

Kde se dnes nachází archa úmluvy?

A kde by mohla být?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Axum je nejstarším městem v Etiopii. Kdysi se řadil na úroveň hlavních měst světových říší, jako byla Persie, Čína či Řím. Dnes připomíná jeho bývalou slávu jen pár velkých žulových obelisků. Město leží 600 kilometrů severně od Addis Abeby. Kaple, v níž je Archa úmluvy údajně uložena, je ošumělá a potřebuje opravit střechu. Turisté sem putují marně. Je jim dovolen jen pohled zvenku. Nikdo nesmí vstoupit dovnitř kromě strážce Archy. Kněze, který se celý život věnuje ochraňování jedné z nejcennějších starozákonních relikvií

Zdroj: http://www.le­gendaonas.estran­ky.cz/clanky/ar­cha-umluvy/

Další odpovědi
arygnoc

Tak teď nevím, zapoměl jsem ji v tramvaji nebo v knihovně?
Hm, podívám se ještě do koupelny, jinak fakt nevím.

Ale vážně:
Bible je i zdrojem historickým, a v ní je napsáno, že poslední známý majitel archy byl král Šalamoun, který ji daroval královně ze Sáby.
Od té doby se o ní neví, spekuluje se, že by mohla být v Etiopii.

Anebo, že bych ji dal pod postel?, Hm, hm, …