pája139

Kde se dají udělat jezdecké zkoušky a jak probíhají ?

Nejlepší odpověď
anonym

Termíny máš zde: http://www.equ­i.cz/2013/04/­terminy-zkousek-zakladniho-vycviku.html
Průběh zkoušky máš popsán v minulém odkazu na tvojí podobnou otázku.
Uchazeč musí být členem jezdeckého oddílu nebo stáje, která je členem Jezdecké federace a jejich prostřednictvím se uchazeč přihlásí. Přihlášku ti musí podepsat tvůj trenér (ani nemusí mít licenci, jen potvrdí, že jsi na zkoušku připravena).
Doplňuji:
Úplně polopaticky a srozumitelně každému většímu
dítěti, které je schopno chápat psaný text je to tady:
http://www.ko­niny.ic.cz/zzvj/

Další odpovědi
hanayka

Uchazeč musí dovršit v daném roce věk minimálně 12 let.
Uchazeč musí prokázat složením praktické zkoušky dovednost v jízdě na koni
vodění a předvádění koně
drezurní úlohy – národní úloha č. Z1 nebo Z2 (viz. )
překonání parkuru ve výšce 70 – 90 cm s 1 distancí, 1 kombinací, přechod do klusu a skákání kavalet z klusu

Uchazeč musí prokázat základní teoretické znalosti z :
anatomie a fyziologie koně
napájení, krmení, ošetřování a kování koně
úrazy a nemoci koní
základní zdravotní ošetření koně
ústroj jezdců při výcviku, postroj koní
bezpečnost jezdce a základní první pomoc
disciplíny jezdeckého sportu ( základní znalost pravidel)

Jezdeckou licenci bez absolvování výše uvedené zkoušky mohou obdržet absolventi učilišť Kladruby n.L., Lanškroun, Kroměříž a absolventi policejního kursu – ZZVJ Policie ČR.
Zdroj informací: http://www.evik1­.estranky.cz/clan­ky/jezdecke-zkousky.html