Silvershine

Kde se dají sehnat červené pomeranče?

Zajímalo by mě, kde se dají sehnat červené pomeranče, pořád čtu, že tento džus obsahuje červené pomeranče, atd.Ale červený pomeranč jsem snad nikdy nejedl, proč se tato odrůda nedováží do České republiky, popřípadě proč je méně oblíbená a častá?

Nejlepší odpověď
kropitko

já je viděla v obchodech v zimě,třeba je to sezóní záležitost.

Další odpovědi
annas

Já jsem pomeranče s krvavou dužinou jedla, ale v loňském roce. Vzpomínám si, že měly výraznější chuť a byly víc hořké. Mně víc chutnaly než oranžové. Nevím, zda máte na mysli totéž.
Na jedné stránce jsem našla, že tyto pomeranče jsou nejvhodnější pro tepelnou úpravu. Dovážejí se k nám ze Španělska, Sicílie a Maroka od ledna do dubna.
Letos jsem je ale v žádné zelenině neobjevila.

anonym

Koup. olej,šumivý Celaskon,čaj,ital. ledová tříšť – to všechno se tak jmenuje.Red Orange.
Ale odrůdu ovoce s tímto jménem jsem nenašel.