Avatar uživatele
maskot

Kde se dá sehnat český česnek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4763 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Nejlépe se obrátit na nějakého malopěstitele, já ho například fasuju u fotříka. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Elk

To bych taky rád věděl. Já dokonce nevím, jaký je rozdíl mezi českým a čínským. Čínský poznám, ten je všude, ale za český bych si klidně připlatil!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Marunka2

Hlavní rozdíl by měl být v tom, že ten z číny by v našich podmínkách neměl růst. Má jiný genom. Také v síle, ten z číny je slabší – ale ne vždy. Já osobně mám dojem, že Čínský má tak o deset stroužků víc než ten český – prostě více muziky za méně peněz. Český je barevně i tvarově obdobný – záleží na odrůdě…
Sehat – nejlépe u malopěstitele. Ale je to umění sehnat větší množství českého česneku. Připlatit bude jistě nutné. Pak se také lze obrátit na bioproducenty, ale tam to bude ještě více ceněno. Ale za to kvalita vzrůstá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Česnek shánějte spíše na podzim.Na podzim se také sází.Jinak čínský česnek u nás roste velice mizerně.Patří do jiného podnebí.Tzv. český česnek má v ideálním případě velké stroužky a chuťově je výrazně odlišný od dovozového(Čí­na,Španělsko) ostřejší chuťí a intenzivnější vůní.Ten v supermarketech je cítit akorát po hnilobě.Původní česnek se dá také déle skladovat ve vhodných podmínkách.Do­poručuji si už teď na jaře zamluvit přesné množství sadby u pěstitele,protože byste na podzim mohl(a) přijít s „křížkem po funuse“. Zarezervoval bych Vám ji já u nás,ale asi bych porušil pravidla této diskuze.Rozpěstovat znovu sadbu bude trvat několik let.Zájem o česnek je obrovský.Na podzim jsme museli česnek doslova rozdělit mezi zákazníky,aby se na každého dostalo.Každý rok navyšujem sadbu,ale jde to pomalu,protože co vysázíme o to musíme omezit prodej.Teď nám na poli už česnek leze a už vím,že už teď je v podstatě prodaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ram

Nejlépe se dá sehnat na trzích, ale ještě lépe je si ho vypěstovat. Ve zdroji je návod, jak na to.

Zdroj: www.bmprofit.cz/ces­nek.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek