bolak

Kde se bere voda v průjmu?

Třeba někdo má průjem aniž by jedl něco tekutýho, jinej zpapká tři litry okurkovýho salátu, zabumbá to dvěma litry banánovýho koktejlu a nic, odkud se teda do toho průjmu ta voda dostane?

Nejlepší odpověď
mosoj

To je voda kterou vypiješ a když ti povolí špérklapka v krku tak to steče z hlavy dolů a ven to jde tou největší dírou.

Další odpovědi
Pájo

Střevem proteče denně cca 9 litrů tekutiny.

Z toho jsou 2 l normálním per orálním příjmem (= příjmem ústy),
7 l vzniká sekrecí slinných žláz, žaludku, pankreatu, jater, žluči a střevního sekretu.

Tekutina je z 90 % zpětně vstřebávána v tenkém a z 8 % v tlustém střevě, takže denní obsah vody ve stolici je pouze 100–200 ml tekutin. Při průjmu se toto množství několikanásobně zvyšuje (včetně frekvence vylučování, která je častější, než 3× denně).
Průjem je příznakem mnoha infekčních onemocnění trávicí soustavy (např. tyfus, salmonelóza, cholera, úplavice, giardióza, kryptosporidióza atd.), některých otrav (např. otrava arsenem), případně poruch organismu (např. hormonálních – Addisonova choroba a další). V případě otrav či nemocí jde většinou o sebeléčení organismu, který se snaží jedy a patogeny naředit a odstranit z těla.
wiki

zjentek

při průjmu dochází ke ztrátě vody z organismu. V důsledku toho dochází k částečnému zhroucení homeostázy. A nebo může dojít až k totálnímu zhroucení homeostázy, př. cholera ,)

gagaga

mosoj .. tou nejvetsi ???

briketka10

mosoj perlí žejo ?? :DD