talka

Kde se bere v lidech (homines SAPIENTES?) ta nenávist?

Že už existuje i ve sportu, že na MISTROVSTVÍ světa mládeže v šermu raději odstoupí Palestinka ve FINÁLE a přenechá vítězství Izraelkyni??? (NEJEDEN případ; přesně už nemohu citovat, jelikož zprávu nemohu najít!)

Nejlepší odpověď
Psychotic

Pokud se náhodou totéž nestalo letos, mluvíte o incidentu z r. 2011, kdy TUNISANKA z ideologických důvodů přenechala ve finále vítězství izraelské reprezentantce.

Nevidím v tom ale nic tak neobvyklého, bojkot sportovních událostí není tak vzácný. Rusko vynechalo olympiádu, Střížkov odmítl hrát s Bohemkou ve fotbale… i sportovci mají své názory, a když jsou ochotni za ně obětovat medaile, tak budiž jim přáno.

Jen je škoda, že se takto ovlivňují i děti. Propaganda mířená na děti je pro mě jedna z nejodpornějších věcí vůbec.

Další odpovědi
cochee

To nebyl její názor, to byl názor člena stáda, tedy členky. Mávám nad tím rukou.

da ny

Přesnou odpověď neznám, neznám ani nenávist ;)
Snad vzniká z příkoří, zoufalství, z válečných útrap, ztráty blízké osoby,
z bezpráví… , někdy bohužel ze zášti, z nepřející závisti.
Ona se spíše co svět světem stojí také uměle rozdmýchává než někde bere.
Sport, to je dnes často „jen“ byznys, korupce :(

ivzez

Talko, od Vás bych čekala srozumitelnější otázku.
Národnosti Izraelka a Palestinka nejen nedokážete správně
napsat (velké počáteční písmeno), ale že je navíc zaměníte
s povoláním…

K dotazu:
uvítala bych odkaz.

talka

ivzez: když nelze kontaktovat – těžko reagovat.

ivzez

Kdo chce, kontaktovat mne dokáže.

Co máte proti Izraelkám (Palestinku už jste opravila)?

ivzez

Ještě k otázce:
Podle mne jsou za odstoupením jiné důvody,
sportovec pravděpodobně neodstoupí kvůli
nenávisti (spíše to má nařízeno).