Nikkol

Kde se bere oblečení do second handů?

Já vím, že se kupuje na ze zahraničí ve velkých balíkách, ale jak se do těch balíků to oblečení dostane? To např. v Anglii nějaká firma vykupuje použité oblečení za pár šupů a pak to prodává k nám? To by to ale museli vykupovat opravdu za velmi malé částky … tak kde to oblečení berou ?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevykupují se. Většinou je to sběr od lidí, kteří se toho chtějí zbavit a věnují to zdarma. V některých státech stačí jen dát pytel před dům. Obchodníci takto přivezené zboží kupují na kila.

Další odpovědi
zzzlatokopka

U nás odebírá věci zadarmo charita, vylepí lístečky s datem svozu, pak stačí dát pytel před dům, oni to odvezou, vyperou a prodají ve svém sekáči, zisk pak jde charitě.

U těch komerčních je to podobně. Pak existují v zahraničí velmi luxusní sekáče a tam můžeš něco značkového v komisi prodat, vykupují taky věci z přehlídek atd.

sesednizkola

netuším

marci1

U nás máme „sekáč“ kde vykupují oblečení, boty, hračky od lidí. Vždy ale jen takové solidní, které se dá prodat. 🙂

Kamilovo

Některé sekáče fungují jinak, občas nakupuji na online tržišti https://www.on­linesekac.cz/ a ti fungují tak, že vykupují nepotřebné oblečení přímo od lidí. Myslím, že něco takového je mnohem lepší přístup, než když sekáč nakupuje tuny oblečení ze zahraničí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

zzzlatokopka

Koupila jsem si tam parádní šaty Paco Rabanne, jak pojedeš za hranice, tak se určitě po nějakém sekáči koukni:-) Lepší výběr jak v Pařížské:-)