Dismas

Kde přišel Bašár Asad k modrým očím?

Myslel jsem, že ve Středomoří mají lidé hnědé oči.

Odpovědi
Kepler

I Arabové patří k indoevropské rase. No a genetická dědičnost je někdy překvapující, zřejmě někdo z jeho předků měl modré oči a to se může projevit i po několika generacích.

mojitek

v týhle zemi to není nic neobvyklého, na vině bude zřejmě kavkazská linie .
Jak je vidno- zdá se ti moje odpověď asi mimo.V tom případě nahlédni do studií o kavkazské linii a modrých očí.

Dismas

Kepler: Nejsou náhodou Arabi semité?

Kepler

I ti patří k indoevropské rase. Semité není rasové označení, ale jazykové. Pokud vím, arabové semitským jazykem nemluví.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Semit%C3%A9