jumpupcz

Kde přijít k všeobecným znalostem?

Čtením knih, encyklopedií, sledováním naučných pořadů a dokumentů nebo.......? :)

Nejlepší odpověď
Bobule

Životem bych řekla..Tím nejvíce.

Další odpovědi
Sůwa

Já sbírám všeobecné i odborné znalosti všemi dostupnými způsoby již skoro 65 let a pořád jich je ještě málo. Naprogramuj si do mozku jeden velikánský otazník a nauč se poznané třídit a ukládat. Všechno se může někdy hodit.

mosoj

Znalosti můžeš získat buďto studiem ( poměrně rychle) a nebo životem. Životem to kde pomaleji, ale zase jsou ty znalosti trvanlivější.
V obou případech je ale podmínka aby člověk chtěl . Na to, jak jedinec s jakoukoliv výškou IQ dovede své schopnosti využívat, (jak se učí, reaguje, …) mají velký vliv mimoschopnostní faktory, které tvoří nechuť, motivace, zájmy, kladný či záporný postoj k náplni učiva. Jedinec s nadprůměrným IQ může mít v práci či škole horší výsledky, protože není nic, pro co by se snažil plně využít svých schopností. Respektive neví, proč nebo jak je plně využít. Roli v možnosti využití inteligence hraje i příležitost.

Caklik

nebo třeba já si někdy hraju vědomostní hry, které dávali/dávají v televizi.
například http://www.ces­katelevize.cz/spe­cialy/vysokaH­ra/hra/

Zde si můžeš zahrát hru, která bývala na ČT – Vysoká hra