hanka R+

Kde přežívaji komaři a hmyz zimu ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Přežívají ve skulinách a v různých škvírách,někteří v zemi hybernují.

Další odpovědi
elektrikář

Část hmyzu přežívá v štěrbinách kůry, ve sklepích a jeskyních puklinách zdí a skal. U nás na sídlišti vegetovali a množili v topných kanálech. Zajímavé balo mněli tam také nepřálele cvrčky. Jednou je tam honili biologové. Tak nám zjistili že je u nás zmutovaní odrůda komára sklepního.Večer jsem slídil po bytě a honil je novinami. Jinak jsem mněl pokousané děti. Potvory jedny mazané zjistil jsem že se mi jedna takováhle potvora usadila na hřebíčku ve zdi pokud seděl na zdi byl vidět a šel jsem mu po krku.

venkovan

Některý hmyz zimu púřežívá jako dospělý jedinec někde schovaný, jiny v podobě vajíčka, jiný zas v podobě larvy, kukly, housenky apod.

jennysh

v živých i odumřelých rostlinných tkáních, skalních puklinách. Například slunéčka Adalia bipunctata a Semiadalia undecimnotata nacházíme ve štěrbinách vystavených mrazivému vzduchu, kde jiné druhy nepřežijí. V takových místech – a při déletrvajících holomrazech i v hlubších úkrytech – hmyz přežívá jen díky fyziologickým adaptacím na chlad a mráz.