Kde postavit malou vodní elektrárnu?

Zdravím, chtěl bych postavit MVE (výkon mezi 1 až 5 MV, ano opravdu megawatty). Chtěl jsem se zeptat jak najít vhodnou lokalitu. Pokud znáte třeba konkrétní webové stránky, publikace, popřípadně knihy, které by k tomu vedly. (nebo přímo místo o kterém tušíte že by bylo vhodné :)
Děkuji za odpověď.

Doplnění: samozřejmě mám zjištěno jaká všechna povolení je potřeba sehnat, nicméně když nemáte lokalitu nemůžete s ničím začít :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A já myslel, že napřed najdeš místo - a teprve poté volíš vhodnou turbínu a spočítáš si možný výkon v závislosti na rozdílu hladin a průtoku...
:-DDD
Uvědomuješ si, že 1,5 MW je Lipno II???
:-DDD

Další odpovědi:

Stříbrný

Takže MW, ale to není tak jednoduché. Musíš mít povolení správce toku, energetiky atd.
http://www.energeticky.cz/…

Diskuze k otázce

vondrys

Gecco, co k tvé odpovědi říct? Zaprvé je kničemu. Za druhé, když chci určitý výkon tak asi nebudu hledat malé toky, ale nějaké větší a ty pak spočítám (uvedl jsem požadovaný výkon proto, aby sem ostatní nepsali potoky co mají za vesnicí). Za třetí, ano uvědomuji si že Lipno II má výkon 1,5 MW, dokonce i to, že by to byla investice řádove v desítkách, ale spíš stovkách milionů. A co? Pořád se ti zdá tvůj příspěvek vtipný?
Nicméně jsem tímto nechtěl zazdít diskusi ani další odpovědi, za které budu rád :)

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.