Larissa

Kde popřípadě jak zjistím identifikační číslo své platební karty?

Doplňuji:
Jde o tohle (https://muj.e­rasvet.cz/prih­laseni)
PIN atd vím, ale ident. číslo? to ne hřbetě karty má 16-ti místné číslo, takže už fakt nevím… Děkuji ale za pomoc.

Odpovědi
anonym

Koukneš na ni – to je to největší číslo, které na lící karty uvidíš.
V případě embosované karty je ´pasticky´ vyraženo.
Doplňuji:
Oprava: …„na líci“…„plasticky“…
Omlouvám se…
😉

magorvkleci

kartu zřejmě tedy nemáš…

pokud jsi ji ztratila, je potřeba ji zablokovat, což jde přes callcentrum a stačí znát číslo účtu a pár podrobností o sobě – číslo ztracené / ukradené karty po tobě chtít nebudou a ani nesmějí

jinak v bance, která ji vydala (asi bude nutná návštěva, protože callcentrum ti ho neřekne), na internetbankingu nebo na výpise z účtu (v emailu nebo jestli máš ještě papírový)
Doplňuji:
aha, tak …poprvé se do Era portálu hlásíte jako do původního internetového bankovnictví… to číslo nemá s platební kartou nic společného

jinak si zavolej bezplatně na 800 200 290

anonym

Do Internetového bankovnictví se nehlásíš číslem karty, ale"přihlašovacím číslem" – to s číslem karty nemá nic společného.
Buďto se do ERA hlásíš poprvé, pak použij původní údaje (jméno a heslo) pro vstup do původního netového bankovnictví.
Nebo ses do ERA už hlásila, v tom případě sis přihlašovací údaje změnila (a jen ty víš, jak).
A pokud vůbec nevíš ´kudy kam´, zajdi se zeptat na pobočku.

arygnoc

Pokud jste zapomněli své uživatelské jméno, které jste si zvolili při registraci do Era portálu, zavolejte na Helpdesk Elektronického bankovnictví (tel. 800 200 290). Operátor vám je sdělí poté, co uvedete své původní 8místné identifikační číslo, které vám bylo přiděleno bankou.

https://portal­.erasvet.cz/faq­.html

arygnoc

a ešte:

Kvůli zapomenutému uživatelskému jménu volejte linku 495 800 121.

https://muj.e­rasvet.cz/prih­laseni

Dochy

Je otázka, na co se přesně ptáte a proč…
PAN – primary account number – číslo karty
PIN – personal identification number – doslova osobní identifikační číslo, prakticky heslo pro použití karty

PAN zjistíte z karty, smlouvy s bankou, z výpisu z účtu,…
PIN vám byl předán v bance, nebo doručen poštou v zabezpečené obálce (ale bývá možné si ho změnit)

Pokud přemýšlíte jak zablokovat ztracenou kartu, zavolejte do své banky a tam s vámi vše vyřeší. Snad.

Dochy

tak podle FAQ je to číslo pod kterým jste se přihlašovala dosud…