vosou

Kde podat stížnost na školu?

Dcera dostala golf.holí do hlavy,ale učitel.to neřekla,prý nechtěla žalovat.Viděli to 2 spolužáci.Stalo se to venku při hodině a dcera je ted v nemocnici.Mohu se zeptat zdali mužu podat stížnost na školu a žádat o bolestné?Není to totiž první případ na škole.

Nejlepší odpověď
annas

Proč hned stížnost, když dcera úraz nenahlásila?. Obrátila jste se na vedení školy? Pokud vám vedení školy nevyhovělo, pak bych jednal dál evideují . Jak je to s úrazy – viz odkaz.

Všichni žáci školy jsou pojištěni proti úrazu na celém území ČR, pokud se tento stane v době výuky nebo školní akce.

Podmínkou je nahlášení úrazu žákem ihned po jeho uskutečnění. Každý žák je povinen příslušnému učiteli bezodkladně nahlásit i drobný úraz. Případné zhoršení stavu po drobném úrazu je nutné nahlásit nejpozději do dvou dnů. Také dodatečné nahlášení úrazu, který nebyl dítětem oznámen v den uskutečnění, je možné maximálně do dvou dnů, při pozdějším nahlášení nemůže být školou úraz posouzen jako školní úraz.

Pokud je žák následkem úrazu v léčení, škola předá rodičům (nejčastěji prostřednictvím žáka) formulář pro ošetřujícího lékaře. Tento jej po ukončení léčby vyplní a rodiče jej předají zpět škole. Ta jej předá pojišťovně, která rozhodne, zda má postižený nárok na pojistné plnění a v jaké výši.
http://www.zslas­tuvkova.cz/ura­zy

Jinak VYHLÁŠKA 64/2005 Sb. o evidenci úrazů dětí, žáků a studentů ze dne 2. února 2005

http://www.uci­telskenoviny.cz/?ar­chiv&clanek=4399

Další odpovědi
klumprt

Souhlasím s Vámi. Takové hanebnosti musí být po zásluze potrestány. Vaše dcera si za své utrpení zaslouží takové odškodnění, aby se mohla na své trauma pokusit zapomenout třeba na nějaké pěkné dovolené.

Hlada

Chudáci učitelé. S takovým materiálem pracovat je hrdinství.

Mirdas

Samozřejmě že můžete.
Se zprávou od lékaře můžete podat trestné oznámení u policie České republiky a najmout si specializovanou právní kancelář na tyto události.

anonym

Násilí není možné právně vymáhat zpětně! Existuje takzvané násilí se svolením poškozeného – ve chvíli kdy se týraná žena v domácnosti atp. rozhodne nenahlásit zločin, nelze jej zpětně vymáhat… (manžel mě před rokem udeřil,…) Stejně tak i když prokážete, že někdo udeřil vaši dceru (už jen toto prokázání je sporné), pak budete muset vypovědět, že tento trestný čin nebyl ohlášen a že si jej dcera vědomě nechala pro sebe. A tedy že raději mlčela, než aby byla zostuzena, či jakou výmluvu to máte. Nikdo ji nevyhrožoval, aby mlčela atd. – sama se rozhodla souhlasit s oním chováním a tak nemůžete po škole žádat sankci… Můžete se ale pokusit školu zastrašit – pokud si škola není vědoma, že se takovýto čin nedá zpětně vymáhat, můžete to uhrát na dohodu, či tak.
Doplňuji:
Ano, jak se tu někdo zmínil citací – akceptování trestního činu neznamená jen okamžité zamlčení. Lhůta tedy asi je ty 2 dny…

ivzez

Stížnost na školu? Za co?
Za to, že Vaše dcera nic neřekla?

Nebylo by rozumnější nahlásit škole úraz
a řešit se školou odškodnění z jejího (školy)
pojištění?

Podaří se Vám ještě sehnat zmíněné spolužáky
(po prázdninách už by si nemuseli nic pamatovat)?