annas

Kde nosí Hanačka lelêkê?

Nejlepší odpověď
baghira

na hlavě

ale musím říct, že zobrazení výslovnosti širokého hanáckého „e“ pomocí vokáňů mě těžce zmátlo; napsat normálně „leléke“ nebo „lelike“ by pro mě bylo srozumitelnější.

Další odpovědi
Andělé

NEVÍM

Hledala jsem,ale nenašla..

hanulka11

na hlavě

myslím, že to je druh účesu – pletenec
kdysi jsem na to v knize natrefila

snad si to dobře pamatuji- pokud ne -omlouvám se

anonym

na hlavě

Myslím, že něco jako cop.

arygnoc

NEVÍM

to jsem tedy zvědav.

Bublinnka

na hlavě

Taky myslím že je to „culík“

filva

NEVÍM

fcoop

NEVÍM

GM

na hlavě

anonym

Znal jsem jednu, co si dokázala uplést cop i pod sukní. 🙂

Kerberus

Na přední stranu není možné význam doplnit. L. se nosí na hlavě, jinak řečeno spletené vlasy – copy, hanácky côplékê.

arygnoc

už to mám (odkaz: http://hanackys­lovnik.wz.cz/ha­nackyslovnik.pdf )

Leléka – pletence vlasů
Leléke – pletence vlasů

arygnoc

taky mně zmátly ty stříšky nad „e“.

Kerberus

V hanáčtině se tak označuje výslovnost širokého a, e, o, která zní jinak než normální.

Kerberus

Pocházím z Hané, umím hanácky, takže význam slova doplním později.

Bublinnka

Našla jsem slovník, můžete mrknout
http://www.scrib­d.com/doc/549­17458/hanackeS­lovnik

hanulka11

ten odkaz mi bohužel nefunguje – sekl se mi při něm pc- škoda

Kerberus

Hanulko, chtěla jsem se pro zajímavost podívat, ale musela jsem počítač restartovat. Vzdala jsem to.

hanulka11

já se chtěla také přesvědčit, když Bublinka dala odkaz- bohužel tedy nevím stále jestli to je to ,co jsem napsala :D:D

Kerberus

Baghiro, mám hanácký slovník, v němž se široké samohlásky píši s „vokáňom“, zatímco dlouhé se označují čárkou.