SpiderRoy

Kde nejlépe uložit svá data?

Zdravím, na co je nejlepší uložit svá data? Ať už to jsou filmy, hudba, pc hry a jiné dokumenty? Na fleshku, externí hdd, cd, dvd, nebo na něco jiného? Co má nejdelší životnost? Děkuji

Hlasujte v anketě

Odpovědi
anonym

Externí HDD

Proč ksakru dáváte anketu když ani neuvedete všechny odpovědi? Úplně zbytečné.

Kam ukládat svá nejdůležitější data? No přeci do geograficky položeného cloudu. Myslím že je to nebezpečnější. A pro větší bezpečnost doporučuji projet cloud truecrypt.

DVD se vám může poškrábat, FlashDisk má svoji životnost na přepsání, CD se vám může též poškrábat a Externí HDD má svou též životnost.

Bedy

Externí HDD

CD a DVD nejsou nejlepší volbou pro dlouhodobá ukládání, časem ta čitelnost klesá i když jsou uloženy ve výborných podmínkách.
Flešky a SSDisky nejsou taky příliš vhodné pro ukládání dat, nejlepší volba jsou opravdu externí pevné disky a pro jistotu to uložit ještě na cloud, třeba Skydrive.com (je v češtině, má vlastní aplikaci pro počítač i mobil a nabízí 7GB prostoru zdarma). Takto já ukládám svá data – mám exterňák + na Skydrivu to důležitější, kdyby náhodou exterňák zkolaboval. Taky k těm datům na Skydrivu se můžete připojit odkudkoliv i bez aplikace, stačí internetový prohlížeč.

uccello

Externí HDD

Tibca1

Externí HDD

Poklička

Externí HDD

led

Externí HDD

Pokiaľ ide o citlivé dáta doporučujem externý HDD, najlepšie (laicky) „v jednom púzdre spárované 2 HDD“ dáta sa ukladajú na oboch diskoch, čim sa zabraňuje ich znehodnoteniu v prípade poškodenia jedného z diskov. Ako poistku tieto dáta mať uložené aj na inom nosiči.
Bežné dáta – filmy, hudba, pc hry, menej dôležité dokumenty môžte mať uložené aj na „obyčajnom“ externom HDD, DVD, CD, či inom médiu.
Dôležité je úložská dát chrániť pred škodlivými vplyvmi počasia, slnka, tepla, prachu, vody, lelektromagnetickým smogom, aj pred mechanickým poškodením.

cochee

Omlouvám se za ofenzivní tón, ale…

vy jste se někteří s tím cloudem fakt zbláznili, nebo vám to nedochází?

led

Zbytočne sa rozčuľujete, tí niektorí zjavne uverili pekným rečiam o bezpečnosti svojich dát. Svojim spôsobom majú pravdu, v cloudových úložištiach je to bezpečné ako vo verejných skladoch, dáta sa zachovajú (sú zálohované na rôznych miestach, niečo podobné navrhujem u dvojitých diskoch), pokiaľ funguje vonkajšia i vnútorná ochrana, ale viete, komu ste zverili bezpečnosťsvo­jich dát?…

cochee

Souhlasím, jen ne s tím zachováním dat – nikdo mi 100% nezaručí, že majitel úložišť nesbalí saky paky a zmizí v matrixu… a nerozčiluju se, to byl výraz totálního údivu… 🙂

přirovnal bych to vzdáleně k milému Vikymu Koženému a jeho „jistotě desetinásobku“ 😁

led

Presne preto na cloude neskladujem, úplne stačí, keď nám „gentlemani čítajú listy“, viď nedávny „preval“ o odpočúvaní americkou tajnou službou…