Avatar uživatele
Ondrej01

Kde najít správný měřič rychlosti internetu?

rychlost.cz mi píše že mám 5MB/s, hodně jiných mi píše že mám třeba 2MB/s.. je to blbost, když stahuju soubor je to tak 400kb/s max, jak je to možné? Znáte nějaký lepší měřič rychlosti downloadu?

Zajímavá 0 před 4239 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
www

Z vlastní zkušenosti vím, že poskytovatel internetu ti ukáže lepší výsledek. Proto používám Speedtest.
Stahování souborů není o tvé rychlosti, ale o množství současně připojených lidí na stránky. Tvoje rychlost od poskytovatele proto zde není rozhodující.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Pokud je měřící server přímo na síti tvého provdiera ISP tak je rychlost měření vyšší než když je server za několika dalšími sítěmi a servery.

analogie: Kde rychleji nakoupíš? V malé sámošce přes ulici kam chodí jen místní a vezmou 2 věci a jdou k pokladně nebo v hypermarketu kam chodí celé město + vesnice, každý se tam courá kouká na každé zboží a blokuje „přístup a výhled“ na zboží svým tělem a metrovým vozíkem zaparkovaným u regálu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

nepleť si malé a velké písmena. B (bajt, obsahuje 8 bitů, ty jsou značeny b).
třeba uložto omezuje rychlost stahování, apod. při testu by jsi také měl povypínat všechno stahování, spuštěná ostatní okna v prohlížeči, …
Doplňuji:
tato stránka se mi 100% ověřila- http://www.up­c.cz/internet/pred­stavujeme-upc-internet/test-rychlosti/

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit