Ondrej01

Kde najít správný měřič rychlosti internetu?

rychlost.cz mi píše že mám 5MB/s, hodně jiných mi píše že mám třeba 2MB/s.. je to blbost, když stahuju soubor je to tak 400kb/s max, jak je to možné? Znáte nějaký lepší měřič rychlosti downloadu?

Odpovědi
www

Z vlastní zkušenosti vím, že poskytovatel internetu ti ukáže lepší výsledek. Proto používám Speedtest.
Stahování souborů není o tvé rychlosti, ale o množství současně připojených lidí na stránky. Tvoje rychlost od poskytovatele proto zde není rozhodující.

Michal Kole

Pokud je měřící server přímo na síti tvého provdiera ISP tak je rychlost měření vyšší než když je server za několika dalšími sítěmi a servery.

analogie: Kde rychleji nakoupíš? V malé sámošce přes ulici kam chodí jen místní a vezmou 2 věci a jdou k pokladně nebo v hypermarketu kam chodí celé město + vesnice, každý se tam courá kouká na každé zboží a blokuje „přístup a výhled“ na zboží svým tělem a metrovým vozíkem zaparkovaným u regálu.

huxa

nepleť si malé a velké písmena. B (bajt, obsahuje 8 bitů, ty jsou značeny b).
třeba uložto omezuje rychlost stahování, apod. při testu by jsi také měl povypínat všechno stahování, spuštěná ostatní okna v prohlížeči, …
Doplňuji:
tato stránka se mi 100% ověřila- http://www.up­c.cz/internet/pred­stavujeme-upc-internet/test-rychlosti/