Pokročilý

Kde najít správný měřič rychlosti internetu?

rychlost.cz mi píše že mám 5MB/s, hodně jiných mi píše že mám třeba 2MB/s.. je to blbost, když stahuju soubor je to tak 400kb/s max, jak je to možné? Znáte nějaký lepší měřič rychlosti downloadu?

Odpovědi:

Zlatý

Z vlastní zkušenosti vím, že poskytovatel internetu ti ukáže lepší výsledek. Proto používám Speedtest.
Stahování souborů není o tvé rychlosti, ale o množství současně připojených lidí na stránky. Tvoje rychlost od poskytovatele proto zde není rozhodující.

Zlatý

Pokud je měřící server přímo na síti tvého provdiera ISP tak je rychlost měření vyšší než když je server za několika dalšími sítěmi a servery.

analogie: Kde rychleji nakoupíš? V malé sámošce přes ulici kam chodí jen místní a vezmou 2 věci a jdou k pokladně nebo v hypermarketu kam chodí celé město + vesnice, každý se tam courá kouká na každé zboží a blokuje "přístup a výhled" na zboží svým tělem a metrovým vozíkem zaparkovaným u regálu.

Stříbrný

nepleť si malé a velké písmena. B (bajt, obsahuje 8 bitů, ty jsou značeny b).
třeba uložto omezuje rychlost stahování, apod. při testu by jsi také měl povypínat všechno stahování, spuštěná ostatní okna v prohlížeči, ...
Doplňuji:
tato stránka se mi 100% ověřila- http://www.upc.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.