uccello

Kde najít seznam staveb v ČR, které byly postaveny podle plánů arch. Paola Maggiho?

Dva kostely už jsem dohledal, ale mělo by jich být více. Děkuji za odkaz.

Odpovědi
Pepa25

Zkusil bych publikaci:
Krčálová, Jarmila: Renesanční stavby B. Maggiho v Čechách a na Moravě, Praha : Academia, 1986

marci1

A jedná se skutečně o Paola Maggi ?
http://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2012010033

uccello

Úryvek z textu: Tato část Prokopského údolí se nazývá „Daleje“. Na skále nad vámi stávala nejvýznamnější stavba celého údolí – kostel sv. Prokopa. Ten byl ke cti tohoto světce dostavěn v letech 1711 – 1712 podle již starších plánů P. Maggiho. Byl vybudován v barokním slohu na náklady knížete Adama Schwarzenberka. Tvořila jej chrámová loď s kněžištěm, nad nímž byla malá věžička se dvěma malými zvony.
Dohledal jsem architekta Paola, pokud tedy neudělali chybu.