Hamon

Kde najít průběh zestátňování církevního majetku?

Snažím se zjistit co je pravdy na tom, že církev měla od reforem Josefa II. k většině (tj. v zemských deskách nezapsanému) majetku pouze právo užívací a že podle komunistických zákonů došlo k zabavení jen cca 5 000 ha půdy (oproti nárokovaným 200 000 ha). Takže pokud k tomu máte nějaké ověřené a důvěryhodné informace, vítám je také.
Doplňuji:
Ale já nechci seznam majetku, primárně mě zajímá, jak byl majetek církvím postupně odebírán. Protože komunisti nebyli jediní, kdo jim na majetek sáhnul.

Nejlepší odpověď
mosoj

http://olesni­ce.katolik.cz/se­rialy/majetek/6_e­tapa.php

Další odpovědi
Drap

Průběh nezjistíš. Nebyl vytvořen žádný seznam a navrací se to o co církev požádá. Až po požádání se zjišťuje zda navrácení odpovídá zákonu. Většina toho o co je požádáno vyhovuje a navrací se.